2024 YILINDA YENİ BİZLE DAHA İLERİ HEDEFLERE
Alışveriş çantası
Alışveriş sepetiniz boş

 

Cilt bakım ürünlerini doğru sıralamayla uygulamadığınızda cilde nüfuz etmeleri zorlaşır, dolayısıyla içeriklerin faydalarını yeteri kadar göremezsiniz. 
Dahası, bu durum bazı cilt problemlerine de zemin hazırlayabilir.

Cilt Bakım Ürünlerini Uygulama Sırası Nedir?

1- Temizleme
Hem gündüz hem gece cilt bakım rutinin ilk adımı cildi temizlemektir; çünkü, makyaj, kir ve fazla sebum gibi maddeleri ciltten arındırılması gerekir. Biz uyurken de cildimiz sebum yani yağ ürettiği için sabah da cildimizi sadece su ile yıkamak yeterli olmuyor.

Sabah ve gece Max Pine Moringalı Sabun, Moringalı ve Ballı Scrub Bar veya Umecare Yenileyici Cilt Temizleme Sütü ile yüzünüzü yıkayarak cildinizi ve gözeneklerinizi arındırmalı, uygulayacağınız ürünlere hazırlamalısınız.

2- Tonikleme
Cildinizi daha da iyi temizlenmesine yardımcı olurken gözenekleri de sıkılaştırır, siyah noktaları azaltır ve sonraki aşamada uygulanacak serum veya kreme iyi bir baz olur.

Çok yakında Yaşlanma Karşıtı Umecare Yenileyici Toniğimiz satışta.

3- Serum
Serumlar, yüksek konsantrasyona sahip oldukları için nemlendiriciden önce uygulamalısınız.

4- Göz Kremi
Göz kremini direkt göz altlarınıza değil elmacık kemiklerinin üzerine uygulayınız; çünkü, göz çevresine giden damarlar buradan geçiyor.

5- Nemlendirici
Nemlendiricinizi elinize alıp biraz ısıtıp daha sonra tampon hareketlerle hem yüzüne hem de boyun ve dekolte bölgenize uygulayınız.

Max Pine PyhtoCream hem göz çevresi hem cildinize uygun olarak geliştirilmiş yaşlanma karşıtı bir bakım kremi olduğu için aynı anda uygulayabilirsiniz. 
Ayrıca çok yakında cildinizi şımartacak Umecare Yenileyici Yüz Kremimizden de vaz geçemeyeceksiniz.

6- Güneş Koruyucu
Yılın her mevsimi ve her günü, evden çıkmasanız dahi, hava kapalı olsa bile cildinizi güneşten korumak için güneş kremini ihmal etmemelisiniz. Gündüz cilt bakım rutininin son adımı olarak güneş kremi sürmeyi alışkanlık haline getirmenizi öneririz.

Maske ve peeling ürünlerini ise  temizleme adımından sonra, tonikten önce hafta bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.